Hodnotit:
Líbí Nelíbí

4 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Daniel Nii Tackie Mensah „Danny“ Welbeck je anglický fotbalový útočník, který hraje za anglický klub Manchester United FC.Klubová kariéraMládežnické kategorieWelbeck se narodil v roce 1990 nedaleko Manchesteru ghanským rodičům. V roce 2006 byl členem týmu Manchesteru United U-18, kde debutoval v zápase proti Sunderlandu. Přestože byl o dva roky mladší než ostatní, nastřílel mnoho gólů a stal se důležitým hráčem týmu. Manchester United FCV červenci 2007 podepsal novou smlouvu a brzy se dočkal povolání do rezervního týmu. V lednu 2008 byl povolán do prvního týmu na šampionát v Saudské Arábii, kde debutoval jako náhradník za Andersona. Poprvé v soutěžním zápase nastoupil v League Cupu proti Middlesbrough FC. A svůj debut v Premier League zaznamenal 15. listopadu 2008 proti Stoke City, když vystřídal v 63. minutě Park Ji-Sunga. Welbeck v zápase dokonce vstřelil gól, když vystřelil z obrovské vzdálenosti a trefil se do šibenice. Zápas celkem skončil výsledkem 5:0. Celkem v sezóně odehrál 13 zápasů. V sezóně 2011/12 dostal velké příležitosti od Alexe Fergusona a byl nasazen v základní sestavě Community Shield proti rivalům City. Přestože Manchester City FC o poločase vedl o dvě branky, United zápas otočili a vyhráli trofej. Také v lize začal nastupovat v základní sestavě po boku Wayna Rooneyho a týmu pomohl góly například proti Tottenhamu, Basileji, Fulhamu nebo Arsenalu, kterému United nadělili debakl 8:2. Ve 34. kole Premier League 2012/13 20. dubna 2013 porazil Manchester United Aston Villu 3:0, Welbeck mohl v předstihu slavit se spoluhráči ligový titul (dvacátý v historii klubu). Hostování: Preston North End FC a Sunderland AFCV lednu 2010 poslal Sir Alex Ferguson Welbecka do týmu Prestonu, který vedl jeho syn Darren. Zde měl však problémy s kolenem a nakonec musel jít na operaci. Na sezónu 2010/11 byl znovu poslán na hostování, tentokrát do prvoligého Sunderlandu. V Sunderlandu poprvé vstřelil gól v zápase na Stamford Bridge proti Chelsea FC, kde Sunderland šokoval a vyhrál rozdílem třídy 3:0. Příští kolo Welbeck zařídil remízu 2:2 proti Evertonu a od expertů si vysloužil pochvalu. Celkem za tým ze severu Anglie vstřelil šest gólů. ReprezentaceMládežnické týmyWelbeck nastupoval za mládežnické reprezentace Anglie už ve 14 letech. V květnu 2007 se s reprezentací do 17 let zúčastnil Mistrovství Evropy U17 v Belgii, kde ve finále angličtí mladíci podlehli Španělsku 0:1. A-mužstvoGhanský fotbalový svaz počítal do budoucna s Welbeckem do reprezentace, ale Welbeckovi došla pozvánka do reprezentace Anglie, kde debutoval v roce 2011 právě proti Ghaně na stadioně ve Wembley (29. března 2011 vystřídal v 81. minutě utkání Ashley Younga, utkání s Ghanou skončilo výsledkem 1:1). Svůj první gól vstřelil 2. června 2012 v přátelském utkání proti Belgii, když překonal belgického brankáře Simona Mignoleta, zápas skončil výsledkem 1:0. Euro 2012Následně se objevil i na soupisce trenéra Roye Hodgsona pro Euro 2012. 11. června nastoupil proti Francii, zápas skončil remízou 1:1 a Welbeck byl střídán v závěru utkání (91. minuta). V základní skupině rozhodl druhý zápas Anglie proti Švédsku gólem na 3:2, který znamenal vyřazení skandinávského týmu. V utkání proti Ukrajině nastoupil v základní sestavě a hrál do 82. minuty. Anglie zvítězila 1:0 gólem Wayna Rooneyho a postoupila do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále se anglický tým střetl s Itálií a výrazně zaostával, nicméně defenziva dokázala pokrýt nápadité italské akce. Výsledek 0:0 vydržel i po prodloužení, na pokutové kopy zvítězila Itálie 4:2 a postoupila do semifinále proti Německu. Welbeck hrál do 60. minuty, pak jej vystřídal Andy Caroll.…zobrazit celý životopis

Danny Welbeck v Magazínu Osobnosti

• Kompany, Robben, Benzema a další. Skvělý tým, který bohužel na Euru neuvidíte

Kompany, Robben, Benzema a další. Skvělý tým, který bohužel na Euru neuvidíte

10. 6. 2016 11:24 Poprvé v historii se na evropském šampionátu představí 24 zemí, přesto je turnaj stále dalek tomu, aby na něm startovaly všechny hvězdy starého kontinentu. Některé na turnaj nepostoupily, další se zranily, rozhádaly se s trenérem nebo mají dokonce oplétačky se soudem. Podívejte se na jedenáctku složenou z hvězd, o něž ve Francii přijdete.… více

• Parádní návrat do sestavy! Rosický trefil Arsenalu tři body

Parádní návrat do sestavy! Rosický trefil Arsenalu tři body

26. 12. 2014 20:51 Po dlouhých sedmi měsících se objevil fotbalista Tomáš Rosický v základní sestavě Arsenalu. Čtyřiatřicetiletý záložník splatil důvěru kouče Arséna Wengera v utkání Premier League proti Queens Park Rangers gólem, kterým zařídil „Kanonýrům“ výhru 2:1.… více

• LM: Vaclík přispěl nulou k výhře nad Liverpoolem, Arsenal si zastřílel

LM: Vaclík přispěl nulou k výhře nad Liverpoolem, Arsenal si zastřílel

1. 10. 2014 23:30 Do středečních zápasů 2. kola základních skupin Ligy mistrů zasáhli tři čeští reprezentanti a všichni se radují z vítězství. Fotbalisté Basileje s Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým v sestavě odčinili úvodní debakl od Realu a na domácí půdě porazili Liverpool 1:0. Tři body získal i Arsenal, který rozstřílel istanbulský Galatasaray 4:1. Tomáš Rosický nastoupil ve druhé půli.… více

• V Anglii vyhlásili hon na rasistického fanouška, který napodoboval opici

Tn.cz, 1. 11. 2012 Fotbalová Chelsea i policie pátra po fanouškovi, který měl při zápasu Ligového poháru mezi Blues a Manchesterem rasisticky urážet útočníka United Dannyho Welbecka. … více

• Hodgson potvrdil, že proti Ukrajině postaví Rooneyho

Tiscali, 16. 6. 2012 Trenér anglických fotbalistů Roy Hodgson potvrdil, že do příštího zápasu na mistrovství Evropy proti Ukrajině vrátí do základní sestavy Waynea Rooneyho, kterému skončí dvouzápasový trest za vyloučení v kvalifikaci. Přestože se v pátečním vítězném duelu se Švédskem (3:2) gólově prosadili útočníci Andy Carroll, Theo Walcott a Danny Welbeck, ofenzivní hvězda Manchesteru United o místo nepřijde. … více

• Suverénní Manchester United přišel na měsíc o útočníka Welbecka

Tiscali, 30. 8. 2011 Fotbalisté Manchesteru United se budou muset zhruba měsíc obejít bez Dannyho Welbecka. Dvacetiletý útočník si podle serveru BBC při nedělní vysoké výhře 8:2 nad Arsenalem poranil kolenní šlachu. … více

Hledáte také jako: Daniel Nii T. M., Daniel Nii Tackie Mensah Welbeck, Daniel Welbeck
Rychlá navigace:fotogalerie |videoklipy |novinky |diskuse