Hodnotit:
Líbí Nelíbí

171 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Dominik Furch je český hokejový brankář. S hokejem začal v sedmi letech za pražskou Kobru. Zpočátku se objevoval jako hráč v poli, avšak nakonec skončil v brance coby gólman. V mládežnickém hokeji jej trénoval Jiří Hájek a Jan Chrastil. Od svých šestnácti let se objevuje i v reprezentačních výběrech. V sezoně 2008/2009 byl Furch vyslán ze Slavie do Havlíčkova Brodu na hostování. V průběhu sezóny se však do Slavie vrátil, nastupoval v nejvyšší soutěži. Od sezóny 2015/2016 bude nastupovat v KHL za tým Avangard Omsk. Na Mistrovství světa v ledním hokeji 2016 vychytal dvě nuly a získal ocenění nejlepší brankář. Český tým skončil pátý po zápase s USA, kde prohrál 2:1 na nájezdy.…zobrazit celý životopis

Dominik Furch v Magazínu Osobnosti

• David Pospíšil se stal nejžádanějším sportovcem uplynulého měsíce!

Osobnosti, 26. 6. 2016 Žebříček nejžádanějších sportovců uplynulého měsíce na vašem oblíbeném webu Osobnosti.cz vedou hned 3 hokejisté. V těsném závěsu za Davidem Pospíšilem je Dominik Furch následovaný Jaromírem Jágrem. Podívejte se na Top 10 sportovců měsíce června! … více

• Malé české vítězství: Dominik Furch ovládl brankářské statistiky šampionátu

Tiscali, 23. 5. 2016 Aspoň jeden triumf si na mistrovství světa v Rusku připsali čeští hokejisté: Dominik Furch ovládl brankářské statistiky turnaje. Měl nejvyšší úspěšnost zákroků (96%) a nejnižší průměr obdržené branky na zápas (0,94). S 2 čistými konty se 26letý gólman Omsku zařadil na 2. místo spolu s Finem Juusem Sarosem za kanadského šampiona Cama Talbota, který udržel 4 nuly. … více

• Krutý konec českého snu. Američané poslali sympatický tým domů po nájezdech

Tiscali, 19. 5. 2016 Reprezentace medaili z mistrovství světa nepřiveze. Tým po triumfu ve skupině vypadl hned na první překážce, když Američanům podlehl ve čtvrtfinále na nájezdy. Po 60 minutách i po prodloužení byl stav 1:1, obě trefy vítězů zařídil Auston Matthews, jeden z kandidátů na jedničku letošního draftu do NHL. … více