Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

František Janda-Suk byl český sportovec - atlet. Jedná se o muže, jenž fakticky získal vůbec první umístění na stupních vítězů na Olympijských hrách pro Čechy. Jedná se legendárního českého sportovce. Kromě sprintu se jednalo především o vrhače, který během svého života závodil v hodu diskem (několikanásobný rekordman a mistr Čech a Československa), dále v hodu kladivem i ve vrhu koulí. Jako první člověk na světě při hodu diskem použil otočku a tím výrazně poznamenal vývoj techniky této sportovní disciplíny. V roce 1924 byl vlajkonošem československé výpravy na OH v Paříži. Sportovní úspěchy V roce 1900 se zúčastnil 2. olympijských her v Paříži, kde získal stříbrnou medaili v hodu diskem výkonem 35,25 metru. Zisk stříbrné medaile byl ale pouze symbolický, neboť v té době za druhé místo v hodu diskem obdržel pouze stolní kalendář.…zobrazit celý životopis