přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

63 se líbí, 15 se nelíbí

Judo Team : USK Praha Rodný klub: SK Jihlava Trenéři : Lacina, Lauer, Sosna Záliby : judo, posilovna, jízda na kole a na motorce Student : Zelený pruh, Praha Moje cesta k judu : Jednoho dne, když jsme byly ještě malí kluci, jsme se bavili s naším strejdou, že by nás chtěl přihlásit na karate. Souhlasili jsme s ním a po půl roce nás přihlásil na karate. Po měsíci chození na „karate“ jsme se dozvěděli, že to není karate jak jsme si mysleli. Jednalo se o judo. Tento sport se nám natolik zalíbil, že jsme u něj už zůstaly. Když si na to vzpomenu, byla to sice náhoda, ale judo se mi líbilo víc, proto jsem rád že jsme s bráchou u toho zůstali. Po 8 letech tvrdých tréninků a dřiny jsem se já s bráchou dostal mezi českou špičku. Michal po několika pěkně vyhraných zápasech v zahraničí zaslouženě odjel na Mistroství Evropy, kde vybojoval nádherné 3.místo. Tímto se nominoval na mládežnickou olympiádu, která se konala v italském Lignánu. Zde si vybojoval další skvělé 3.místo a získal tak svůj druhý cenný kov z vysoko postavené soutěže. Po těchto dvou úspěšných turnajů Michalova kariéra trošku zpomalila. Přechod do vyšší kategorie je náročný a pro hodně lidí to znamená konečnou stanici. Michal se ale dokázal zpět vrátit do české špičky i ve své nové kategorii a vyhrává svůj první mezinárodní turnaj. Turnaj byl jeden z nejtěžších turnajů a konal se v Litvě. Zatímco si Michal užíval své slávy, jeho bratr Lukáš se nominoval na Mistroství Evropy. Turnaj byl těžký a opravdu skvěle obsazený. Lukášovi se však dařilo opravdu výborně a podlehl až ve finále se silným Italem a obsadil tak nádherné 2místo. Poté Lukáše čekal přechod z dorostenců do juniorů a čekalo se, že jeho sláva zpomalí jako u Michala. Lukáš přechod zvládl lépe než jeho bratr a hned rok nato získává své cenné kovy. Začal turnajem v Rusku, kde obsadil 2místo, pokračoval v Německu s 5.místem, dále ve Francie dosáhl na 3.místo a v Maďarsku obsadil také 3.místo. Svou výbornou formu prezentoval i v domácím prostředí a to na mezinárodním turnaji v Jičíne, kde vybojoval 1.místo. Následovalo Mistroství Evropy v Praze, kterého se účastnili oba bratři, jak Michal tak Lukáš. Michal bohužel podlehl v prvním kole s vítězem své váhy a v opravách se mu také nedařilo. Lukáš na tom byl lépe. Zaslouženě vyhrál 3 zápasy, ale nakonec podlehl svým soupeřům a obsadil tak pěkné 5.místo. …zobrazit celý životopis

přidat novinku
  • 17. 10. 2012 v 16.08:48 — horajs99

V srpnu 2012 Lukáš absolvoval své první Olympijské Hry. Londýn mu příliš nepřál, ale i přes nepřízeň losu získal krásné 7.místo.

• 04. 03. 2012 v 08.28:24 — horajs99

V termínu 26.února 2012 Lukáš získal zlatou medaili na světovém poháru v Praze! Dohromady vyhrál šest zápasů a mohl se tak radovat ze zisku další zlaté medaile. Díky tomuto výsledku se Lukáš udrží ve světovém žebříčku judistů na 8.místě a bude tak pro OH

Lukáš Krpálek v Magazínu Osobnosti

• Judista Jurečka tragicky zahynul během potápění v Itálii

Judista Jurečka tragicky zahynul během potápění v Itálii

27. 9. 2015 11:03 V pátek tragicky zahynul český reprezentant v judu Alexandr Jurečka. Osudným se mu stalo hloubkové potápění v italském jezeře Lago di Garda. Úmrtí čtyřiadvacetiletého olympionika potvrdily svazové stránky českého juda. … více

• Krpálek světový titul neobhájil, na MS skončil pátý

Krpálek světový titul neobhájil, na MS skončil pátý

29. 8. 2015 14:29 Poprvé od roku 2010 nezískal Lukáš Krpálek na světovém šampionátu žádný z cenných kovů. Český judista se dnes v Astaně od úvodních kol trápil a po prohraném semifinále s Němcem Karlem-Richardem Freyem podlehl v boji o bronz dalšímu Němci Dimitrimu Petersovi. … více

• Judista Krpálek v Baku na zlato nedosáhl, ve finále podlehl Nizozemci Grolovi

Judista Krpálek v Baku na zlato nedosáhl, ve finále podlehl Nizozemci Grolovi

27. 6. 2015 18:03 Zlatá medaile je pro českou výpravu na Evropských hrách zřejmě zapovězena. Judista Lukáš Krpálek ve finále kategorie do 100 kilogramů prohrál s Nizozemcem Henkem Grolem na juko a neobhájil tak evropský primát. Ziskem stříbra si ale upevnil pozici světové jedničky.… více