přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

90 se líbí, 16 se nelíbí

Judo Team : USK Praha Rodný klub: SK Jihlava Trenéři : Lacina, Lauer, Sosna Záliby : judo, posilovna, jízda na kole a na motorce Student : Zelený pruh, Praha Moje cesta k judu : Jednoho dne, když jsme byly ještě malí kluci, jsme se bavili s naším strejdou, že by nás chtěl přihlásit na karate. Souhlasili jsme s ním a po půl roce nás přihlásil na karate. Po měsíci chození na „karate“ jsme se dozvěděli, že to není karate jak jsme si mysleli. Jednalo se o judo. Tento sport se nám natolik zalíbil, že jsme u něj už zůstaly. Když si na to vzpomenu, byla to sice náhoda, ale judo se mi líbilo víc, proto jsem rád že jsme s bráchou u toho zůstali. Po 8 letech tvrdých tréninků a dřiny jsem se já s bráchou dostal mezi českou špičku. Michal po několika pěkně vyhraných zápasech v zahraničí zaslouženě odjel na Mistroství Evropy, kde vybojoval nádherné 3.místo. Tímto se nominoval na mládežnickou olympiádu, která se konala v italském Lignánu. Zde si vybojoval další skvělé 3.místo a získal tak svůj druhý cenný kov z vysoko postavené soutěže. Po těchto dvou úspěšných turnajů Michalova kariéra trošku zpomalila. Přechod do vyšší kategorie je náročný a pro hodně lidí to znamená konečnou stanici. Michal se ale dokázal zpět vrátit do české špičky i ve své nové kategorii a vyhrává svůj první mezinárodní turnaj. Turnaj byl jeden z nejtěžších turnajů a konal se v Litvě. Zatímco si Michal užíval své slávy, jeho bratr Lukáš se nominoval na Mistroství Evropy. Turnaj byl těžký a opravdu skvěle obsazený. Lukášovi se však dařilo opravdu výborně a podlehl až ve finále se silným Italem a obsadil tak nádherné 2místo. Poté Lukáše čekal přechod z dorostenců do juniorů a čekalo se, že jeho sláva zpomalí jako u Michala. Lukáš přechod zvládl lépe než jeho bratr a hned rok nato získává své cenné kovy. Začal turnajem v Rusku, kde obsadil 2místo, pokračoval v Německu s 5.místem, dále ve Francie dosáhl na 3.místo a v Maďarsku obsadil také 3.místo. Svou výbornou formu prezentoval i v domácím prostředí a to na mezinárodním turnaji v Jičíne, kde vybojoval 1.místo. Následovalo Mistroství Evropy v Praze, kterého se účastnili oba bratři, jak Michal tak Lukáš. Michal bohužel podlehl v prvním kole s vítězem své váhy a v opravách se mu také nedařilo. Lukáš na tom byl lépe. Zaslouženě vyhrál 3 zápasy, ale nakonec podlehl svým soupeřům a obsadil tak pěkné 5.místo. …zobrazit celý životopis

přidat novinku
  • 17. 10. 2012 v 16.08:48 — horajs99

V srpnu 2012 Lukáš absolvoval své první Olympijské Hry. Londýn mu příliš nepřál, ale i přes nepřízeň losu získal krásné 7.místo.

• 04. 03. 2012 v 08.28:24 — horajs99

V termínu 26.února 2012 Lukáš získal zlatou medaili na světovém poháru v Praze! Dohromady vyhrál šest zápasů a mohl se tak radovat ze zisku další zlaté medaile. Díky tomuto výsledku se Lukáš udrží ve světovém žebříčku judistů na 8.místě a bude tak pro OH

Lukáš Krpálek v Magazínu Osobnosti

• Hry v Riu měly vady na kráse, ale také velké hrdiny. Největší senzací prý byly Češky

22. 8. 2016 12:06 První olympijské hry na jihoamerickém kontinentu dospěly do finále a brazilští hostitelé si mohou oddechnout. Úkol, o jehož splnění panovaly značné pochybnosti, nakonec zvládli, i když s několika vadami na kráse. Na ty se brzy zapomene, naopak do historie se natrvalo zapíšou další velké postavy světového sportu.… více

• Olympijský oheň uhasil déšť. Hry v Riu skončily, štafetu přebralo Tokio

Olympijský oheň uhasil déšť. Hry v Riu skončily, štafetu přebralo Tokio

22. 8. 2016 04:53 Letní olympijské hry v Riu de Janeiro jsou minulostí. Na slavnostním ceremoniálu na legendárním fotbalovém stadionu Maracaná je obvyklou formulí uzavřel prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach. Brazilští pořadatelé na něm předali pomyslnou štafetu představitelům Tokia, které bude hostitelským městem největší sportovní akce planety v roce 2020.… více

• Bronzové Rio. Medailová bilance vyznívá hrozivě, Češi však v Brazílii nepropadli

22. 8. 2016 03:21 Nejhorší medailová bilance na olympijských hrách od roku 1932. S takovou vizitkou se vrací česká výprava z letních her v Riu de Janeiro. Rozhodně však nelze hovořit o totálním neúspěchu. Čeští sportovci vybojovali v Brazílii jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí. V žebříčku národů, ve kterém Česká republika obsadila až 43. místo, se nicméně na prvním místě zohledňuje hodnota cenného kovu. A zlatou medaili se podařilo ukořistit pouze Lukáši Krpálkovi.… více