Hodnotit:
Líbí Nelíbí

7126 se líbí, 11 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Mgr. Martin Zach se narodil 13. listopadu 1985 ve Vrchlabí v Podkrkonoší a nebylo tedy překvapením, že dostal do vínku lásku k zimním sportům, konkrétně běžeckému lyžování. Tomu se věnoval závodně spoustu let, dokonce reprezentoval ČR a nepochybně v něm tedy byl velmi úspěšný – ostatně i proto vystudoval střední školu nikoliv v místě bydliště, ale gymnázium v Novém Městě na Moravě, mecce všech běžkařů. S vrcholovým sportem skončil z důvodu rozporů se Svazem lyžařů ČR počátkem roku 2009, jen několik měsíců poté, co na Masarykově univerzitě v Brně úspěšně obhájil bakalářskou práci s názvem Regenerace a výživa běžců na lyžích při závodě ve sprintu – v té době beztak svůj život viděl již jinde, nikoliv jako trenér. Martin 28. srpna 2009 zvítězil v desátém ročníku prestižní soutěže Muž roku v Náchodě. Zach si téměř jednohlasně získal porotce nejen gymnasticko-taneční sestavou na melodii spartakiádní písně Michala Davida Poupata, ale především svým vtipem, pohotovostí a šarmem. Mezi jeho koníčky patří především sport, konkrétně sjezdové lyže, horské kolo, adrenalinové sporty a skoky do vody na lyžích, které se mu hned druhý den po konání soutěže staly osudnými. Martin utrpěl těžké poranění krční páteře a ochrnul. Ač mu lékaři tvrdili,že bude schopen hýbat pouze hlavou nevzdal se. dnes znovu sportuje, řídí auto.…zobrazit celý životopis