Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Maud Watsonová byla anglická tenistka, historicky první vítězka dvouhry ve Wimbledonu. Osobní život Narodila se v londýnském Harrow jako dcera místního faráře. Se soutěžním tenisem začala v roce 1881. V roce 1884 zvítězila ve dvouhře 1. ročníku nejslavnějšího turnaje ve Wimbledonu, kterého se zúčastnilo třináct hráček. Ve finále porazila svou starší sestru Lillianu Watsonovou 6–8, 6–3, 6–3. Do roku 1901 byl turnaj uzavřen jen pro britské tenisty. Následujícího roku 1885 titul z Wimbledonu zopakovala, když ve finále porazila Blanche Bingleyovou 6–1, 7–5. V dalším ročníku 1886 se výsledek obrátil a Watsonová s Bingleyovou ve finále prohrála 6–3, 6–3. Žila ve farním kostele v Berkswellu, blízko Solihullu ve Warwickshire, kde je i pohřbena.…zobrazit celý životopis

Hledáte také jako: Maud Watson
Rychlá navigace:novinky |diskuse