Hodnotit:
Líbí Nelíbí

89 se líbí, 3 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Michal Neuvirth je český hokejový brankář, momentálně působící v severoamerické soutěži NHL, v týmu Washington Capitals. Kariéra: Neuvirth byl draftován v roce 2006 jako 34. v pořadí, týmem Washington Capitals. Sezonu začal v týmu ECHL South Carolina Stingrays, v této soutěži se zúčastnil i utkání All-stars. Poté byl různě vyměňován do týmů Oshawa Generals, Plymouth Whalers nebo Hershey Bears, na úvod sezony 2008 se dokonce vrátil zpět do Česka, konkrétně do Třince. Nakonec se usadil v Hearshey a začátkem roku 2009 se dočkal premiéry v NHL. V dresu Washingtonu nastoupil proti Tampa Bay Lightning a hned vychytal výhru 5:1 pomocí 31 zákroků. Do zápasů NHL nastoupil ještě 4x, dvakrát vítězně, jednou s porážkou, dvakrát střídal v průběhu zápasu. V březnu toho roku byl poslán zpět do týmu Hershey Bears, když se uzdravil golman Semjon Varlamov. V dresu Hershey Bears slavil ve své první sezoně 2008/09 s týmem zisk Calder Cupu a sám byl oceněn Jack A. Butterfield Trophy pro nejlepšího hráče play off. I v sezoně 2009/10 vychytal Hershey prvenství v soutěži. V aktuální sezóně se mu daří a má ze všech brankářů Washington Capitals nejvíce odehraných zápasů a je tedy neoficiální jedničkou a nejpravděpodobnějším brankářem do letošního Play-off. Ocenění a úspěchy: 2006/2007 OHL Dave Pinkney Trophy 2006/2007 OHL F.W. "Dinty" Moore Trophy 2006/2007 OHL brankář s nejlepším průměrem 93.2% 2006/2007 OHL Second All-Rookie Team 2006/2007 OHL Second All-Star Team 2008/2009 AHL Jack A. Butterfield Trophy 2010/2011 NHL nejlepší nováček měsíce října …zobrazit celý životopis

Michal Neuvirth v Magazínu Osobnosti

• Jágr se zranil, nedohrál ani zápas. Plekanec dal premiérový gól sezony

Jágr se zranil, nedohrál ani zápas. Plekanec dal premiérový gól sezony

6. 11. 2016 10:37 Kladenská střela Jaromír Jágr se během sobotního utkání Floridy ve Washingtonu zranil. Už v první třetině musel odstoupit, měl problém s tříslem. Panterům se bez něj nedařilo, prohráli 2:4. Naopak Tomáš Plekanec dal první gól v sezoně NHL a pomohl Montrealu k výhře nad Philadelphií 5:4. … více

• Zacha dal svůj premiérový gól v NHL, po trestu skóroval Pastrňák a bodoval i Jágr

4. 11. 2016 09:06 Devatenáctiletá útočník Pavel Zacha si konečně připsal svůj premiérová gól v NHL. Trefou v 57. minutě pomohl New Jersey k prodloužení, které ale nakonec s Floridou prohráli 3:4. O výhru Floridy se zasloužil svou asistencí i Jaromír Jágr. Po dvouzápasové stopce se celý natěšený vrátil do hry David Pastrňák a hned díky jeho střele v samostatných nájezdech Boston porazil Tampu Bay 4:3. … více

• Souboj českých gólmanů rozhodl střelou v prodloužení Voráček

Souboj českých gólmanů rozhodl střelou v prodloužení Voráček

3. 11. 2016 09:15 V zápase Philadelphie s Detroitem proti sobě v bránách nastoupili čeští gólmani Michal Neuvirth a Petr Mrázek. Vyrovnané utkání nakonec ve prospěch Philadelphie rozhodl gólem v prodloužení na 4:3 Jakub Voráček, který si za to odnesl ocenění první hvězda zápasu.… více

Tiscali, 3. 11. 2016 V zápase Philadelphie s Detroitem proti sobě v bránách nastoupili čeští gólmani Michal Neuvirth a Petr Mrázek. Vyrovnané utkání nakonec ve prospěch Philadelphie rozhodl gólem v prodloužení na 4:3 Jakub Voráček, který si za to odnesl ocenění první hvězda zápasu. … více

• Voráček pálil ostrými, ale zbytečně. Jágr s Floridou zklamal

Tiscali, 30. 10. 2016 Ani dvě gólové trefy Jakuba Voráčka, ani zákroky brankáře Michala Neuvirtha nepomohly týmu Flyers k bodovému zisku. Porážku si také připsal Radim Vrbata, který sice také skóroval, jeho Arizona ale nakonec podlehla Coloradu. Jaromír Jágr musel skousnout nejen třetí porážku Floridy v řadě, ale i kritiku trenéra. … více

• Zuby nechal v helmě, ale spoluhráče v bráně podržel

Tiscali, 26. 10. 2016 Český obránce Andrej Šustr si v sezoně připsal první body, když dvěma asistencemi přispěl k výhře Tampy Bay 7:3 nad Torontem. Hrdinou zápasu byl ale brankář Ben Bishop, který výhru vychytal i přesto, že v půlce zápasu přišel o dva zuby. Po ráně pukem mu zůstaly v masce. … více