Hodnotit:
Líbí Nelíbí

36 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Toni Kroos je německý fotbalista, který hraje na pozici záložníka. Nastupuje za bavorský klub Bayern Mnichov a německou reprezentaci. Osobní životVe fotbalovém světě působí i jeho otec Roland a bratr Felix. Roland je trenérem mládežnického výběru německého klubu FC Hansa Rostock, bratr Felix je hráčem Werderu Brémy. Klubová kariéraI přes svůj nesporný talent byl Kroos v A-týmu Bayernu Mnichov pouze v roli náhradníka. Od začátku roku 2009 byl na jeden a půl roku na hostování v Bayeru Leverkusen. Zde se rozvíjel a poté se navrátil zpět do Bayernu, kde se bude pokoušet prosadit se do základní sestavy. 24. listopadu 2012 vsítil gól proti Hannoveru 96, čímž přispěl k výraznému vítězství Bayernu 5:0. S klubem slavil v sezóně zisk ligového titulu již 6 kol před koncem soutěže, ve 28. kole německé Bundesligy. 19. září 2012 přispěl jedním gólem v základní skupině F Ligy mistrů 2012/13 k vítězství 2:1 nad španělskou Valencií. 7. listopadu 2012 vstřelil jeden gól francouzskému týmu Lille OSC a podílel se tak na jeho debaklu 6:1. Bayern si posléze zabezpečil postup do osmifinále. S Bayernem vyhrál v prosinci 2013 i Mistrovství světa klubů v Maroku, kde Bayern porazil ve finále domácí tým Raja Casablanca 2:0 a v březnu 2014 v rekordně krátkém čase bundesligový titul (slavil s týmem již 7 kol před koncem).Po MS 2014 v Brazílii přestoupil do španělského klubu Real Madrid. Reprezentační kariéraPo mistrovství světa hráčů do 17 let v roce 2007 byl oceněn Zlatým míčem pro nejlepšího hráče turnaje a rovněž Bronzovou kopačkou pro třetího nejlepšího střelce mistrovství. Byl nominován do reprezentačního mužstva pro mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice. Tam si zahrál ve čtyřech zápasech, celkově 59 minut. Svůj první zápas odehrál proti Ghaně, kdy v 81. minutě vystřídal Bastiana Schweinsteigera. Ve čtvrtfinálovém zápase proti Argentině se do hry dostal v 77. minutě místo Samiho Khediry. Zahrál si i v následujícím zápase proti Španělsku, tentokráte nahradil Piotra Trochowskiho v 62. minutě. Nastoupil i v posledním zápase Německa, a to v souboji o třetí příčku. V 81. minutě nahradil Marcella Jansena – střelce druhé německé branky. 12. října 2012 vstřelil dva góly v kvalifikačním utkání na MS 2014 proti domácímu Irsku, Německo vyhrálo jednoznačně 6:1. Mistrovství světa 2010Byl nominován do reprezentačního mužstva pro mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice. Tam si zahrál ve čtyřech zápasech, celkově 59 minut. Svůj první zápas odehrál proti Ghaně, kdy v 81. minutě vystřídal Bastiana Schweinsteigera. Ve čtvrtfinálovém zápase proti Argentině se do hry dostal v 77. minutě místo Samiho Khediry. Zahrál si i v následujícím zápase proti Španělsku, tentokráte nahradil Piotra Trochowskiho v 62. minutě. Nastoupil i v posledním zápase Německa, a to v souboji o třetí příčku. V 81. minutě nahradil Marcella Jansena – střelce druhé německé branky. Mistrovství světa 2014Trenér Joachim Löw jej vzal na Mistrovství světa 2014 v Brazílii. Němci postoupili ze základní skupiny G se 7 body z prvního místa po výhře 4:0 s Portugalskem, remíze 2:2 s Ghanou a výhrou 1:0 s USA. V osmifinále Němci vyřadili Alžírsko po výsledku 2:1 po prodloužení a ve čtvrtfinále Francii 1:0. V semifinále proti Brazílii znemožnili Jihoameričany historickým debaklem 7:1, kdy do 29. minuty dali pět gólů. Kroos vstřelil dva a byl vyhlášen „mužem zápasu“. S národním týmem získal zlaté medaile po finálové výhře 1:0 proti Argentině. ZajímavostiToni Kroos je jediným hráčem narozeným v bývalém východním Německu, který vyhrál mistrovství světa ve fotbale. Úspěchy1) KlubovéBayer 04 Leverkusen- DFB-Pokal: 2. místo (2008/09) FC Bayern Mnichov- Liga mistrů UEFA: 1. místo (2012/13- Bundesliga: 1. místo (2007/08, 2012/13, 2013/14)- FB-Pokal: 1. místo (2007/08, 2012/13)- DFB-Ligapokal: 1. místo (2007)- DFL-Supercup: 1. místo (2010, 2012)2) Reprezentační- Mistrovství světa: 3. místo (2010)- Mistrovství Evropy: 3. místo (2012)…zobrazit celý životopis

Toni Kroos v Magazínu Osobnosti

• Mistři světa končí, Francii vystřílel finále Griezmann. Při penaltě jsem nebyl nejjistější, přiznal

7. 7. 2016 23:16 Francie si na mistrovství Evropy na domácí půdě zahraje po 16 letech o titul. V semifinále v Marseille porazila světové šampiony Němce 2:0. Obě branky vstřelil Antoine Griezmann, který nejprve v nastavení 1. poločasu proměnil penaltu a 20 minut před koncem využil selhání soupeřovy obrany. V nedělním finále se vítězové utkají s Portugalskem.… více

• Velšané mění kvůli postupu plány. Gunter tak půjde bratrovi za svědka přes internet…

5. 7. 2016 16:08 Znovu potvrdil, že je ve velšské sestavě mimořádným „úkazem“. Nejdražší hráč fotbalové historie Gareth Bale má díky působení v týmu vítěze Ligy mistrů Realu Madrid sebevědomí na rozdávání. A tak si na rozdíl od svých reprezentačních spoluhráčů neplánoval během mistrovství Evropy nic. I když byli Velšané na ME nováčkem a mnozí jim prorokovali konec po 3 zápasech.… více

• Island je nejpasivnějším týmem ze všech na Euru. Lépe na tom byli i Češi

Island je nejpasivnějším týmem ze všech na Euru. Lépe na tom byli i Češi

29. 6. 2016 15:16 Míč měli v držení nejméně času ze všech 24 týmů na Euru, mezi sebou si poslali nejméně přihrávek. A to odehráli už o zápas víc než celky, které jely po základních skupinách evropského šampionátu domů! Islanďané se dostali do čtvrtfinále Eura navzdory velké pasivitě, kterou jim statistikové vyjádřili nelichotivými čísly.… více

• Zasloužená porážka: Češi nedokázali německému tlaku vzdorovat

Tiscali, 8. 10. 2016 Němci jsou sice jako úřadující mistři světa těžkým soupeřem, Češi si ale na jejich půdě doslova ani neškrtli. Domácí šli brzy do vedení díky Thomasi Müllerovi, další branku přidal na začátku druhé půle Toni Kroos a rozhodující třetí trefu zařídil opět Thomas Müller. Svěřencům Karla Jarolíma se sice podařilo v nastavení snížit, ale gól Ladislava Krejčího nebyl kvůli údajném ofsajdu platný. … více