Hodnotit:
Líbí Nelíbí

9 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jarome Arthur-Leigh Adekunle Tig Junior Elvis Iginla je kanadský profesionální hokejista a kapitánem týmu Calgary Flames v National Hockey League (NHL). Iginla byl draftován na 11. místě na kterém si ho vybral Dallas Stars v roce 1995, ale později byl vyměněn do Calgary. Kde hraje celou svoji profesionální kariéru. Iginla byl v roce 2003 zvolen kapitánem Calgery. Díky tomu se stal prvním kapitánem tmavší pleti v historii NHL. Jako junior, Iginla byl členem týmu který dvakrát získal Memorial Cup. V roce 2002 získal Lester B. Pearson Award(volí sami hráči).…zobrazit celý životopis

Jarome Iginla v Magazínu Osobnosti

• Krejčí se trefil v závěru. Odstartoval obrat Bostonu v Calgary

Krejčí se trefil v závěru. Odstartoval obrat Bostonu v Calgary

11. 12. 2013 10:38 Hokejisté Calgary díky brance Jiřího Hudlera dlouho v úterním utkání NHL vedli nad Bostonem, ale nakonec soupeři doma podlehli 1:2. Bruins otočili skóre zápasu v rozmezí 54. až 56. minuty, přičemž vyrovnávací branku vstřelil David Krejčí, který se stal první hvězdou utkání. … více

• Letang odmítl miliardu. Je to málo, řekl obránce Pittsburghu

Letang odmítl miliardu. Je to málo, řekl obránce Pittsburghu

28. 6. 2013 10:01 Kanadský obránce Kris Letang podle zámořských médií odmítl podepsat s Pittsburghem novou osmiletou smlouvu na 54 milionů dolarů (asi 1,077 miliardy korun). Šestadvacetiletý hokejista požaduje roční plat ve výši 7,5 milionu dolarů ročně. … více

• Krejčí a Jágr se podíleli na debaklu Penguins. Vokoun střídal

Krejčí a Jágr se podíleli na debaklu Penguins. Vokoun střídal

4. 6. 2013 07:16 Debakl 1:6 schytali v druhém finále Východní konference play off NHL hokejisté Pittsburghu a s Bostonem tak po dvou domácích duelech prohrávají 0:2 na zápasy. Série se nyní stěhuje do Bostonu, kde je ve středu na programu třetí utkání. … více

• Pittsburgh rozstřílel Ottawu a je krok od postupu do finále konference

Tiscali, 23. 5. 2013 Gól Milana Michálka nestačil ve středu na rozjetý Pittsburgh, který s Tomášem Vokounem v brance zvítězil v utkání 2. kola play off NHL v Ottawě vysoko 7:3 a v sérii se ujal vedení 3:1. Na kanonádě se dvěma góly podíleli James Neal a Jarome Iginla, obránce Kris Letang posbíral čtyři asistence. Vokoun kryl třicet střel a připsal si pátou výhru v šestém startu letošní vyřazovací části.  … více

• Iginla opouští Calgary. Bude hrát za Pittsburgh

Tiscali, 28. 3. 2013 Hokejový útočník Jarome Iginla se stal v NHL novou posilou Pittsburghu, kam byl vyměněn z Calgary, kde strávil celou dosavadní kariéru ve slavné soutěži. Za svého dlouholetého kapitána získali Flames od Tučňáků právo výběru v prvním kole letošního draftu a práva na mladé útočníky Kennetha Agostina a Bena Hanowskiho.  … více

• Červenka poprvé v NHL vstřelil dva góly

Tiscali, 25. 3. 2013 Český hokejista Roman Červenka svým prvním dvougólovým zápasem v NHL pomohl Calgary k výhře 3:2 nad St. Louis. Po brankách sedmadvaciteletého útočníka, který se stal druhou hvězdou utkání, vedli Flames v polovině zápasu 2:0, přesto i s přispěním vyrovnávací trefy hostujícího hráče Vladimíra Sobotky o náskok přišli. O vítězství kanadského týmu rozhodl sedm minut před koncem třetí třetiny Jarome Iginla.  … více