Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Miika Kiprusoff je finský profesionální hokejový brankář hrající severoamerickou NHL za tým Calgary Flames. Je vysoký 188 centimetrů, váží 89 kilogramů. Miika Kiprusoff zahájil svou profesionální kariéru v roce 1995 v týmu finské ligy TPS Turku, následovalo angažmá ve švédské lize v AIK Solna a v severoamerické AHL v týmu Kentucky Thoroughblades. V letech 2001 až 2004 hrál Kiprusoff za tým San Jose Sharks v NHL, byl ale brankářskou dvojkou a za čtyři sezóny odchytal pouze 48 zápasů. Situace se změnila teprve po přestupu do Calgary, kde se vypracoval na brankaře číslo 1 a v sezóně 2005-06 obdržel dokonce ocenění Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře celé NHL. Hráčská kariéra 1994-95 TPS Turku 1995-96 TPS Turku 1996-97 AIK Solna (Švédsko) 1997-98 AIK Solna (Švédsko) 1998-99 TPS Turku 1999-00 Kentucky Thoroughblades AHL 2000-01 Kentucky Thoroughblades AHL, San Jose Sharks 2001-02 San Jose Sharks, Cleveland Barons AHL 2002-03 San Jose Sharks 2003-04 Calgary Flames, San Jose Sharks 2004-05 Timra IK (Švédsko) 2005-06 Calgary Flames 2006-07 Calgary Flames 2007-08 Calgary Flames 2008-09 Calgary Flames 2009-10 Calgary Flames 2010-11 Calgary Flames 2011-12 Calgary Flames…zobrazit celý životopis

Miikka Kiprusoff v Magazínu Osobnosti

• Kiprusoff potvrdil definitivní konec kariéry. Calgary řeší problém

Kiprusoff potvrdil definitivní konec kariéry. Calgary řeší problém

10. 9. 2013 11:55 Šestatřicetiletá opora Calgary v zámořské NHL avizovala svůj záměr již po skončení minulého ročníku. Vedení Flames se Kiprusoffa ještě snažilo přesvědčit, aby svůj úmysl přehodnotil, jenže vše bylo marné. A to i přesto, že Kiprusoff má v kanadském celku ještě do konce nadcházející sezony platnou smlouvu. … více

• Boston s Jágrem a Krejčím prohrál, ale má jistotu play off

Boston s Jágrem a Krejčím prohrál, ale má jistotu play off

18. 4. 2013 10:01 Hokejisté Bostonu s českými útočníky Jaromírem Jágrem a Davidem Krejčím v sestavě si ve středečním utkání NHL i přes porážku 2:3 po nájezdech s Buffalem zajistili postup do play off. Bruins, kteří doma odehráli první zápas po bombových útocích ve městě, v utkání dvakrát přišli o jednogólový náskok. Ve druhém případě hosté srovnali v poslední minutě třetí třetiny a penaltový rozstřel následně rozhodl Drew Stafford. … více

• Dvacetiletý brankář Mrázek ohromil Detroit!

Dvacetiletý brankář Mrázek ohromil Detroit!

8. 2. 2013 15:01 Český hokejový brankář Petr Mrázek uspěl při své premiéře v NHL, když díky 26 zákrokům vychytal hokejistům Detroitu výhru na ledě St. Louis 5:1. Svůj první gól v zámořské lize dal Roman Červenka a přispěl k vítězství Calgary v Columbusu 4:3 v prodloužení. … více