Hodnotit:
Líbí Nelíbí

28 se líbí, 3 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Ondřej Kratěna prošel olomouckou líhní talentů, aby v roce 1994 jako první z tria KTB (Kratěna – Tomajko – Broš) nakoukl do seniorské extraligy. Se svými druhy uhranul nejvyšší soutěž zejména v sezoně 1995–96, kdy juniorské trio v Olomouci doslova řádilo a Kratěna sám zaznamenal 22 kanadských bodů. Rok nato se přesunul do tehdy neomezeně vládnoucího Vsetína, kde si velice porozuměl s Jiřím Dopitou a mistrovskou sezonu si pak prodloužil i o mistrovství světa ve Finsku, odkud dovezl bronz. Následující rok už měl po svém boku opět i Broše a Tomajka, ovšem společně toho kvůli zraněním mnoho nenahráli. S třemi tituly v kapse se v roce 1999 přesunul šikovný útočník do Sparty i s kamarádem Brošem a byl z toho další titul! Pro Kratěnu čtvrtý v řadě! Ve Spartě se moravský štírek dokonale zabydlel a i v dalších pěti sezonách podával vynikající výkony. Mistrovský titul si připsal ještě jednou v roce 2002, kdy v play-off řádil jako černá ruka a vstřelil neuvěřitelných 12 gólů v 12 zápasech. Poprávu byl nominován na další světový šampionát, tentokráte ve Švédsku, ovšem mužstvo vypadlo už ve čtvrtfinále. Svůj šestý a zatím poslední titul mistra získal v sezoně 2005–06, jako druhý nejproduktivnější sparťan v play-off. Stal se nedílnou součástí Sparty a představuje jeden z nejpevnějších článků mužstva. …zobrazit celý životopis

Ondřej Kratěna v Magazínu Osobnosti

• Straka v druhém prodloužení zajistil hokejistům Plzně první titul

Straka v druhém prodloužení zajistil hokejistům Plzně první titul

21. 4. 2013 22:52 Hokejisté Plzně se stali poprvé v klubové historii, která sahá do roku 1929, vítězi hokejové extraligy. O novém držiteli mistrovského titulu rozhodl sedmý finálový zápas play off, v němž Západočeši vedení koučem Milanem Razýmem porazili Zlín na jeho ledě 4:3 a stejným poměrem opanovali i celou sérii. Vítěznou branku vstřelil v druhém prodloužení v čase 96:15 čtyřicetiletý kapitán Martin Straka. … více

• Zlín vyhrál v Plzni 3:0 a vede ve finále 2:1 na zápasy

Zlín vyhrál v Plzni 3:0 a vede ve finále 2:1 na zápasy

13. 4. 2013 17:08 Hokejisté Zlína zvítězili ve třetím finále extraligy na ledě Plzně 3:0 a otočili stav série hrané na čtyři vítězné zápasy na 2:1. O branky vítězů se postarali obránce Martin Hamrlík a útočníci Milan Kostourek s Filipem Čechem. Gólman Jakub Sedláček udržel potřetí v letošním play off čisté konto. Další duel se hraje v neděli od 18:15 opět v Plzni.… více

• Hokejové finále zahájila lépe Plzeň, ve Zlíně vyhrála 3:0

Hokejové finále zahájila lépe Plzeň, ve Zlíně vyhrála 3:0

9. 4. 2013 22:00 Finálovou sérii play off extraligy začali lépe hokejisté Plzně, kteří zvítězili na ledě vítěze základní části Zlína 3:0. Západočeši udeřili dvakrát v přesilovkách, jejich branky obstarali Jozef Balej, Jan Kovář a Václav Pletka. Druhé čisté konto během letošních vyřazovacích bojů vychytal gólman Marek Mazanec. Druhé utkání se hraje ve středu opět ve Zlíně od 17:30. … více

• Vedoucí Slavii zaskočil mistr z Plzně, Brno porazilo Spartu

Tn.cz, 4. 10. 2013 Hokejisté Slavie prohráli v 9. kole extraligy s Plzní 0:2. Obhájce titulu tak připravil Pražanům první porážku v základní hrací době v této sezoně, Slavia ale i přes porážku udržela vedení v tabulce, neboť její rival a nejbližší pronásledovatel Sparta nebodovala v Brně. O góly Plzně se postarali Ondřej Kratěna a Radek Duda. … více

• Plzeň zdolala Slavii 4:2 a ujala se vedení v semifinálové sérii

Tiscali, 28. 3. 2013 Hokejisté Plzně porazili ve třetím semifinálovém utkání extraligy pražskou Slavii 4:2 a ujali se v sérii vedení 2:1. Dvěma góly se na výhře podílel Ondřej Kratěna, který po snížení Slavie z 0:3 na 2:3 potvrdil výsledek v power play. Pražané až v osmém zápase letošního play off inkasovali více než jednu branku. Další zápas se hraje v pátek od 19:00 opět v Plzni. … více

• Plzeň porazila Vítkovice v samostatných nájezdech gólem Kratěny

Tiscali, 18. 9. 2011 Hokejisté Plzně zahájili nový ročník extraligy výhrou 4:3 po samostatných nájezdech nad Vítkovicemi. Hosté si sice záhy zajistili dvoubrankový náskok, ale domácí i díky trefám nových posil Mrni a Kaberleho dokázali do druhé přestávky skóre zvrátit. Ve třetí třetině však poslal utkání do prodloužení přesnou střelou Burger. V nastavení branka nepadla a druhý bod pro Západočechy zajistil Ondřej Kratěna. … více