Hodnotit:
Líbí Nelíbí

30 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Rostislav začínal s hokejem v Novém Jičíně, kde se také roku 1982 narodil. Pozdější kluby, kterými prošel byly v Olomouci a Opavě. V patnácti letech přestoupil do tamějšího klubu v Sioux City, kde odehrál jednu sezónu. Následné roky trávil v OHL a CHL. Klesla byl v roce 2000 draftován týmem Columbus Blue Jackets na celkově 4. místě, v týmu byl draftován jako 1. Na konci sezony 07/08 měl odehraných 329 zápasů, 29 branek a 59 asistencí. 18. dubna 2006 podepsal s Columbusem prodloužení smlouvy na další čtyři roky. Roku 2000 se také stal mistrem světa na turnaji hráčů do 20 let. První reprezentační start za muže nastal 20. dubna 2002 v Norimberku. V roce 2007 byl vybrán trenéry pro mistrovství světa. …zobrazit celý životopis

Rostislav Klesla v Magazínu Osobnosti

• Hokejové MS bude možná bez Ručinského

Hokejové MS bude možná bez Ručinského

24. 4. 2015 13:09 Hokejový útočník a novopečený mistr extraligy Martin Ručinský zatím nepotrvrdil svůj start na nadcházejícím mistrovství světa v Praze a Ostravě. Litvínovského rodáka trápí zranění ruky z finálového zápasu proti Třinci, který Litvínov vyhrál.… více

• Židlický rozhodl prodloužení, Jágr předstihl Lemieuxe

Židlický rozhodl prodloužení, Jágr předstihl Lemieuxe

12. 1. 2014 09:36 Český obránce Marek Židlický rozhodl v sobotním utkání NHL gólem v prodloužení o výhře New Jersey 2:1 nad Floridou a stal se první hvězdou zápasu. U vítězné branky mu asistoval Jaromír Jágr, který si tím připsal 1724. bod v soutěži a v historické tabulce produktivity NHL se osamostatnil na sedmé příčce od svého bývalého mentora Maria Lemieuxe. … více

• Jágr dal Pittsburghu dva góly, Mazanec má první výhru v NHL

Jágr dal Pittsburghu dva góly, Mazanec má první výhru v NHL

17. 11. 2013 10:14 Jaromír Jágr se v sobotním utkání NHL zasloužil dvěma góly o výhru New Jersey nad Pittsburghem 4:1. Povedený večer prožil také brankář Marek Mazanec, jenž 39 úspěšnými zákroky dovedl hokejisty Nashvillu k vítězství nad Chicagem 7:2 a při svém čtvrtém startu vychytal premiérovou výhru v zámořské soutěži. … více

• Erat se dočkal trejdu! Nakonec se stal součástí české výměny

Tn.cz, 5. 3. 2014 Martin Erat byl vyměněn v NHL z Washingtonu do Phoenixu. Opačným směrem putuje obránce Rostislav Klesla. Dvaatřicetiletý Erat, který reprezentoval na únorových olympijských hrách v Soči, žádal vedení Capitals o výměnu už od listopadu. … více

• Nešťastná příprava: Klesla opustil led na NOSÍTKÁCH

Tn.cz, 16. 9. 2013 Přípravné utkání Phoenixu s Los Angeles před startem nového ročníku NHL nedopadlo dobře pro českého obránce Kojotů Rostislava Kleslu. V polovině úvodní třetiny po zákroku útočníka Jordana Nolana opustil led na nosítkách. Naštěstí dal ale divákům hned gestem najevo, že zranění nebude vážné … více

• Čeští kojoti řádili, Vokoun slavil jubileum. Vychytal 50. nulu!

Tn.cz, 29. 3. 2013 Martin Hanzal, Radim Vrbata a Rostislav Klesla řádili v dresu Kojotů z Phoenixu v zápase NHL v Nashvillu, pomohli svému týmu k výhře 7:4 a nakonec jim patřily všechny tři posty hvězd zápasu. … více