Hodnotit:
Líbí Nelíbí

73 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Vítězslav Veselý je český atlet, reprezentant v hodu oštěpem a mistr Evropy ve stejné disciplíně z roku 2012. Jeho trenérem je světový rekordman a trojnásobný olympijský vítěz v oštěpu Jan Železný.Jeho doposud největšími olympijskými úspěchy je 12. místo v Pekingu a 4. místo v Londýně.V roce 2012 také zvítězil na Zlaté tretře v Ostravě a na Diamantové lize v Shanghai (hodem 85,40 m) a v Oslu (hodem 88,11 m). Druhým místem v Paříži si tak upevnil vedení v celkové soutěži hodu oštěpem. Následně tak vyhrál celou Diamantovou ligu.Jeho velkým koníčkem je rybaření a povahou je flegmatik.Aktuálně žije v Praze, kde také trénuje pod klubem Dukla Praha.V posledních třech letech také vyhrál Mistrovství ČR v atletice.Jeho osobní maximum v hodu oštěpem je 88.34 m, které si ,,vyhodil" v kvalifikaci na LOH v Londýně. Ve finále však už výsledek nedokázal zopakovat.…zobrazit celý životopis

Vítězslav Veselý v Magazínu Osobnosti

• Nepovedené finále. Oštěpaři měli k medaili daleko, nejlepší Veselý byl sedmý

Nepovedené finále. Oštěpaři měli k medaili daleko, nejlepší Veselý byl sedmý

21. 8. 2016 04:26 Ani jeden z tria českých oštěpařů nepřetavil účast v olympijském finále v medailový úspěch. Obhájce bronzu Vítězslav Veselý obsadil sedmé místo výkonem 82,51 metru. Hned za ním skončil Jakub Vadlejch, který hodil o devět centimetrů méně. Nejhůře se vedlo Petru Frydrychovi, jenž nedokázal překonat hranici 80 metrů a ve finále obsadil poslední dvanáctou příčku.… více

• Oštěpaři napodobili Špotákovou, do finále postoupili všichni tři

Oštěpaři napodobili Špotákovou, do finále postoupili všichni tři

18. 8. 2016 05:04 Poprvé v historii olympijských her bude mít Česká republika ve finále mužského oštěpu tři zástupce. Nejlépe si v dnešní kvalifikaci vedl Petr Frydrych, který na třetí pokus hodil 83,60 metru a obsadil páté místo. Sedmou příčku si pro sebe uzurpoval jeho kolega Jakub Vadlejch, první desítku pak uzavřel Vítězslav Veselý, který sice nezdolal kvalifikační limit, ale výkon 82,85 metru nakonec na postup stačil.… více

• Veselý zapil dodatečný bronz slivovicí. Za medaili dostane po letech půl milionu

10. 8. 2016 20:08 Oštěpař Vítězslav Veselý přišel včera v Riu v olympijské vesnici na pokoj a kolega Jakub Vadlejch mu gratuloval. Veselý vůbec netušil, co se děje. Nesledoval média, neměl puštěný telefon. Právě se stal bronzovým medailistou z olympijských her, aniž by jeho soutěž na letošních hrách začala.… více

Tiscali, 21. 8. 2016 Ani jeden z tria českých oštěpařů nepřetavil účast v olympijském finále v medailový úspěch. Obhájce bronzu Vítězslav Veselý obsadil sedmé místo výkonem 82,51 metru. Hned za ním skončil Jakub Vadlejch, který hodil o devět centimetrů méně. Nejhůře se vedlo Petru Frydrychovi, jenž nedokázal překonat hranici 80 metrů a ve finále obsadil poslední dvanáctou příčku. … více

Tiscali, 18. 8. 2016 Poprvé v historii olympijských her bude mít Česká republika ve finále mužského oštěpu tři zástupce. Nejlépe si v dnešní kvalifikaci vedl Petr Frydrych, který na třetí pokus hodil 83,60 metru a obsadil páté místo. Sedmou příčku si pro sebe uzurpoval jeho kolega Jakub Vadlejch, první desítku pak uzavřel Vítězslav Veselý, který sice nezdolal kvalifikační limit, ale výkon 82,85 metru nakonec na postup stačil. … více

Tiscali, 10. 8. 2016 Oštěpař Vítězslav Veselý přišel včera v Riu v olympijské vesnici na pokoj a kolega Jakub Vadlejch mu gratuloval. Veselý vůbec netušil, co se děje. Nesledoval média, neměl puštěný telefon. Právě se stal bronzovým medailistou z olympijských her, aniž by jeho soutěž na letošních hrách začala. … více

Hledáte také jako: Vítek Veselý
Rychlá navigace:fotogalerie |videoklipy |novinky |diskuse