Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Arda Turan je turecký fotbalový záložník a reprezentant, hráč FC Barcelona. Mimo Turecko působil ve Španělsku. Jeho fotbalovým idolem je anglický záložník Steven Gerrard.Klubová kariéraS Galatasaray Istanbul se stal jednou mistrem Turecka (2007/08) a jednou získal turecký pohár (2004/05). V srpnu 2011 přestoupil za 12 milionů eur do španělského Atlética Madrid, tehdy to byla společně s bonusy rekordní suma za přestup tureckého hráče. S Atléticem Madrid vyhrál v sezóně 2011/12 Evropskou ligu a následně i Superpohár UEFA, dále získal španělský pohár (2012/13) a jako první Turek i titul v Primera División (2013/14). V červenci 2015 se Atlético dohodlo s FC Barcelona na jeho prodeji za 29 milionů liber, k soutěžnímu zápasu za katalánský tým však může nastoupit až v lednu 2016, neboť Barcelona měla do konce roku 2015 zablokovány přestupy. Reprezentační kariéra- Arda Turan nastupoval za turecké mládežnické výběry od kategorie do 16 let.- V A-týmu Turecka debutoval 16. 8. 2006 v přátelském utkání s Lucemburskem (výhra 1:0).- S tureckou reprezentací získal bronzovou medaili na evropském šampionátu roku 2008 v Rakousku a Švýcarsku.…zobrazit celý životopis

Arda Turan v našich článcích

• Boj o život na Euru nevyšel. Národní tým prohrál s Tureckem 0:2 a na turnaji končí

21. 6. 2016 20:39 Čeští fotbalisté skončili na mistrovství Evropy ve Francii už v základní skupině. Ve svém závěrečném utkání v ní prohráli v boji o přímý postup do osmifinále s Tureckem 0:2, na turnaji získali jediný bod a ve skupině obsadili poslední místo. Od 10. minuty prohrávali po trefě Buraka Yilmaze, v 65. minutě uzavřel skóre Ozan Tufan.… více