Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Matthew Hendricks je americký hokejový útočník. Hráčská kariéraSvou profesionální kariéru začal v týmu v St. Cloud State University, kde působil od roku 2000 do 2004. Už jako hráč na střední škole byl v roce 2000 draftován v 5. kole, celkově 131., týmem Nashville Predators ale za Predators neodehrál žádný zápas. Místo toho v sezóně 2003/04 debutoval ve farmářském týmu Predators v Milwaukee Admirals v AHL. V následující sezóně hrával především v týmu Florida Everblades v ECHL a někdy příležitostně hrál v Lowell Lock Monsters AHL. Po roce stráveném v Rochester Americans získal před novou sezónou 2006/07 smlouvu s týmem Hershey Bears, který v sezóně 2005/06 získali Calderův pohár. S Hershey Bears dosáhl do finále AHL, ale prohráli 1:4 na zápasy týmem Hamilton Bulldogs. 9. července 2007 podepsal smlouvu s týmem Boston Bruins jako volný hráč, ale celou sezónu hrál na jejich farmě v AHL v Providence Bruins. 24. června 2008 byl vyměněn do týmu Colorado Avalanche za Johnny Boychuk. V sezoně 2008/09 hrával na farmě Avalanche v Lake Erie Monsters kde odehrál 43 zápasů v nichž nasbíral 29 bodů. V jeho prvním ročníku v NHL, získal 13 trestných minut za čtyři odehrané zápasy. Na začátku sezony 2009/10 v NHL byl povolán do kádru Avalanche kde setrval celou sezónu. 27. září 2010 podepsal smlouvu na jeden rok s týmem Washington Capitals a po absolvování výcvikového kempu se stal součásti pilíře Capitals pod vedením hlavního trenéra Bruce Boudreau, s kterým hrál v sezóně 2006/07 v Hershey Bears. K jeho prvnímu zápasu v Capitals se uskutečnil 8. října 2010 v zápase proti týmu Atlanta Thrashers. Jeho první bod v Capitals získal 11. října 2010 v zápase proti Ottawa Senators. Na konci sezóny se stal nejtrestanějším hráčem v Capitals s počtem 110 trestnými minutami. 23. února 2011 prodloužil smlouvu s týmem Capitals o dva roky ve kterých si vydělá 1 600 000 dolarů. Důležitá data- 10. října 2009 vstřelil první gól v NHL proti týmu Chicago Blackhawks brankáři Cristobal Huet ve druhé třetině v čase 22:35.- 22. prosince 2009 zaznamenal první asistenci v NHL proti týmu Anaheim Ducks. Osobní životHendricks vyrostl v Blaine, Minnesota, jeho otec je z amerického původu a matka ze švédské národnosti. Ve svém volném čase se baví golfem. Je ženatý s manželkou Kimberley (Kim). Společně mají dvojčata, chlapce (Gunnar) a holčičku (Lennon), kteří se narodili 10. listopadu 2011.…zobrazit celý životopis

Matt Hendricks v našich článcích

• Skutečně jsou Američané tak slabí? Pozor na Larkina! vědí reprezentanti

Skutečně jsou Američané tak slabí? Pozor na Larkina! vědí reprezentanti

19. 5. 2016 11:18 Poslední roky neposílají na mistrovství světa tým, ze kterého by při pohledu na soupisku šla úcta a respekt, jako to platí třeba v případě Kanady, Ruska či Švédska. A přesto Američané právě s takovým výběrem začali vozit medaile: z minulých 3 šampionátů mají 2. Český tým přitom cenný kov získal naposledy před 4 lety… Loni mu v Praze sebrali naději právě Američané, kteří s podobně nečitelným výběrem měli být pro Jágra a spol. snadným soustem. Utkání však naprosto ovládli a zvítězili 3:0…… více

• Němci zaskočili i Američany a míří do play off. Slováci znovu prohráli 0:5

Němci zaskočili i Američany a míří do play off. Slováci znovu prohráli 0:5

15. 5. 2016 23:19 Hokejisté Německa jsou po 5 letech velmi blízko postupu do play off mistrovství světa. Svěřenci Marco Sturma zdolali po Slovácích i dalšího aspiranta na místo ve vyřazovacích Američany a před posledními zápasy ve skupině jim patří 3. místo. Šanci mají navzdory další potupné prohře Slováci, jimž stačí v závěrečném duelu zdolat tým USA. Podobně jako Češi dnes ztratili body Švédové, kteří přetlačili Švýcarsko až v nájezdech.… více

• Příští český sok kousal: Lotyši sebrali bod Švédům!

Příští český sok kousal: Lotyši sebrali bod Švédům!

6. 5. 2016 22:46 Rusové nejsou jedinou velmocí, která hned na úvod mistrovství světa ztratila body. Totéž se přihodilo Švédům, kteří udolali Lotyše, zítřejšího soupeře Čechů, až v prodloužení. A tým USA se v zámořském derby musel sklonit před obhájci zlata z Kanady, kteří tak prodloužili svou vítěznou šňůru na světovém šampionátu na 11 utkání.… více