Hodnotit:
Líbí Nelíbí

7 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Michal Birner je český profesionální hokejista. Kluby podle sezón2003–2004 HC Slavia Praha2004–2005 Barrie Colts, Saginaw Spirit2005–2006 Saginaw Spirit2006–2007 Peoria Rivermen2007–2008 Peoria Rivermen, Portland Pirates2008–2009 Iowa Chops, Pelicans Lahti2009–2010 TPS Turku2010–2011 TPS Turku2011–2012 TPS Turku2012–2013 HC Lev Praha, TPS Turku2013–2014 HC Lev Praha (KHL)2014–2015 KalPa Kuopio2015–2016 Bílí Tygři Liberec Mistr české extraligy…zobrazit celý životopis

Michal Birner v našich článcích

• Dárky pro kouče Vůjtka k 69. narozeninám: skalp Švýcarů a triumf ve skupině

Dárky pro kouče Vůjtka k 69. narozeninám: skalp Švýcarů a triumf ve skupině

17. 5. 2016 11:12 Čeští hokejisté uzavřeli své vystoupení v první fázi mistrovství světa těsným vítězstvím nad Švýcary 5:4, které znamená nejen jejich celkový triumf ve skupině A, ale také setrvání v Moskvě. Splnili tak obě přání trenéra Vladimíra Vůjtka, jenž dnes shodou okolností slaví 69. narozeniny. Ve čtvrtfinále Češi narazí na tým USA, jemuž v souběžně hraném duelu stačila k postupu i prohra se Slovenskem v prodloužení.… více

• Furch s Dány po 163 minutách na MS kapituloval. A Češi poprvé na turnaji prohráli!

15. 5. 2016 15:08 Obdivuhodný příběh skončil. Dominik Furch dnes v české brance poprvé na mistrovství světa inkasoval. Šestadvacetiletý gólman Omsku se na turnaji představil potřetí a dlouho přidával další minuty ke své předešlé 2 hodiny hry trvající neprůstřelnosti. Po výhrách proti Rusku (3:0) a Norsku (7:0) jej však po 163 minutách hry překonal Dán Madsen a vyrovnal ve 3. třetině na 1:1. V rozhodujících nájezdech pak Furch nechytil ani jeden a Češi s Dány podruhé za sebou na MS prohráli na penalty. Je to první porážka Vůjtkova výběru na turnaji.… více

• Strhující bitva o vedení ve skupině. Češi otočili duel se Švédy z 0:2 na 4:2!

Strhující bitva o vedení ve skupině. Češi otočili duel se Švédy z 0:2 na 4:2!

9. 5. 2016 19:03 Bídná úvodní část a skóre 0:2. K tomu neoblíbený soupeř na druhé straně. Ani za takových okolností se národní tým nepoložil. A v překotné bitvě o vedení ve skupině A světového šampionátu otočil 4 góly i zásadně zlepšenou hrou duel se Švédy na 4:2. Přiblížil se tak nejen triumfu ve skupině a výhodě necestovat na čtvrtfinále do Petrohradu, ale také po 4 letech a 5 zápasech ukončil čekání na skalp Tre Kronor na velké akci. Oba rozdílové góly dal Michal Birner.… více

• Birnerovi radil se střelbou i trenér brankářů. Vítězný gól? Myslel jsem, že nebyl, překvapil

Tiscali, 10. 5. 2016 Tak schválně jestli poznáte, o kom je řeč. Tento odchovanec Slavie se před 12 lety radoval z bronzu na MS hráčů do 18 let. Do NHL jej draftovalo St. Louis Blues, slavnou ligu však nikdy nehrál. V roce 2010 vyhrál s TPS Turku finský titul. O 4 roky později si zahrál v dresu Lva Praha finále KHL. Letos dobyl s Libercem zlato v extralize. Na svůj první seniorský šampionát byl povolán ve 30 letech. Možná pořád nic, že? A teď? Dnes večer 2 výstavními trefami a nahrávkou režíroval obrat duelu se Švédskem. Ano, Michal Birner! Velmi nenápadný hráč se stal nezpochybnitelným hrdinou. … více