Hodnotit:
Líbí Nelíbí

252 se líbí, 6 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Pavel Francouz je český hokejový brankář. V současné době působí v ruské KHL v týmu Traktor Čeljabinsk. V roce 2013 a 2014 se zúčastnil mistrovství světa v ledním hokeji jako třetí brankář. V roce 2015 přispěl velkou měrou k titulu HC Verva Litvínov. Klubová kariéraS hokejem začínal v Plzni. Od roku 2008 nastupoval i v domácí nejvyšší soutěži za Plzeň. Odtuď byl na několika střídavých startech v klubech 2. lize a 1. lize. Poté odešel nabírat zkušenosti do prvoligového týmu HC Slovan Ústečtí Lvi. V Ústí nad Labem působil dvě sezóny. Po sezóně 2011/2012 o něj měly zájem hned tři extraligové týmy: HC Oceláři Třinec (za který odehrál už jeden zápas v rámci střídavého startu v sezóně 2011/2012), Piráti Chomutov (extraligový nováček) a HC Verva Litvínov, se kterým se na konec dohodl. Od sezóny 2012/2013 chytá Tipsport extraligu za HC Verva Litvínov. 24. října 2012 vychytal za Litvínov svou první extraligovou nulu v kariéře (Litvínov vyhrál v Českých Budějovicích 3:0). Pro sezónu 2012/2013 byl vyhlášen nejlepším golmanem Extraligy. V sezóně 2014/2015 se mohl stát prvním brankářem, který vsítí branku. 26. září 2014 v utkání s Mountfield HK ho od tohoto rekordu dělilo půl sekundy, kdy Pavel při power play soupeře přestřelil celé hřiště a puk dojel do branky o půl sekundy po konečné siréně. 23. dubna 2015 získal s Litvínovem první titul v klubové historii, když porazili HC Oceláři Třinec na jeho ledě v sedmém zápase 2:0.…zobrazit celý životopis

přidat novinku
  • 17. 08. 2009 v 12.44:44 — ali.amiry

chytá v bráně v hokeji u HC Plzeň 1929

Pavel Francouz v našich článcích

• Dárky pro kouče Vůjtka k 69. narozeninám: skalp Švýcarů a triumf ve skupině

Dárky pro kouče Vůjtka k 69. narozeninám: skalp Švýcarů a triumf ve skupině

17. 5. 2016 11:12 Čeští hokejisté uzavřeli své vystoupení v první fázi mistrovství světa těsným vítězstvím nad Švýcary 5:4, které znamená nejen jejich celkový triumf ve skupině A, ale také setrvání v Moskvě. Splnili tak obě přání trenéra Vladimíra Vůjtka, jenž dnes shodou okolností slaví 69. narozeniny. Ve čtvrtfinále Češi narazí na tým USA, jemuž v souběžně hraném duelu stačila k postupu i prohra se Slovenskem v prodloužení.… více

• Furch s Dány po 163 minutách na MS kapituloval. A Češi poprvé na turnaji prohráli!

15. 5. 2016 15:08 Obdivuhodný příběh skončil. Dominik Furch dnes v české brance poprvé na mistrovství světa inkasoval. Šestadvacetiletý gólman Omsku se na turnaji představil potřetí a dlouho přidával další minuty ke své předešlé 2 hodiny hry trvající neprůstřelnosti. Po výhrách proti Rusku (3:0) a Norsku (7:0) jej však po 163 minutách hry překonal Dán Madsen a vyrovnal ve 3. třetině na 1:1. V rozhodujících nájezdech pak Furch nechytil ani jeden a Češi s Dány podruhé za sebou na MS prohráli na penalty. Je to první porážka Vůjtkova výběru na turnaji.… více

• Díky, kapitáne! Upracovanou výhru 3:1 nad Kazachstánem vystřílel Česku Plekanec

Díky, kapitáne! Upracovanou výhru 3:1 nad Kazachstánem vystřílel Česku Plekanec

13. 5. 2016 15:05 Dřina až do úplného konce… Národnímu týmu proti Kazachstánu stejně jako proti Lotyšsku zajistil vedení 2:0 svými trefami kapitán Tomáš Plekanec a stejně jako v sobotu na to tým z postsovětské republiky dokázal odpovědět. Čtyři a půl minuty před koncem snížil na 1:2 Nigel Dawes. Další komplikace tentokrát však naštěstí nepřišly, 5. výhru na turnaji v 5. zápase stvrdil střelou do prázdné branky v čase 58:51 Robert Kousal. Zisk 3 bodů zajistil týmu jistotu účasti ve čtvrtfinále.… více