zavřít
Tomáš Vaněk

herec, zpěvák

Věk:
31
Narození:
4. 9. 1988 , Mladá Boleslav, Československo
Znamení:
panna   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3165 se líbí, 12 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jako dítě začínal v Městském divadle Mladá Boleslav, kde v letech 2003 – 2009 hrál v inscenacích Tvrdohlavá žena, Josefina, Můj přítel Harvey a naposledy v Manželství po italsku.  V roce 2007 debutoval ve filmu „Gympl“ rolí šprta Martina v režii Tomáše Vorla, který ho později oslovil i k vytvoření postavy poručíka Šídla v jeho dalším filmu „Ulovit Miliardáře“. V zatím posledním Vorlově filmu Cesta do lesa (2012) ztvárnil roli čundráka a obhájce. S Petrem Nikolaevem nyní natáčí dokumentární drama Cyril a Metoděj. Často také spolupracuje na studentských filmech pro FAMU a FAMO.  Absolvoval několik workshopů se zaměřením na muzikál vedených režisérem Radkem Balašem a soukromě studoval zpěv u Lindy Finkové, v současnosti u Pavly Fendrichové.Mezi lety 2008 - 2012 studoval činoherní herectví na DAMU pod vedením Daniela Hrbka, Apoleny Veldové, Tomáše Pavelky a Tomáše Töpfera. Cení si také setkání a práce s osobnostmi, jakými byli např. David Peimer, Martin Huba, nebo jeden z nejlepších světových herců Oleg Tabakov. V pražském divadle DISK se již objevil v rolích Sanitáře ve hře Kazimír a Karolína (2009), Trigolla v Poprasku na laguně (2010), Kreonta v Euripidově tragédii Médea (2011), dále Bulanov v inscenaci Ostrovského Lesa a v režii Štěpána Pácla také jako Lutz Mirch v incenaci Hosté. Nyní působí v Divadle Na Jezerce, kde hraje roli Regniera de Montigny v komorním muzikálu Já, Francois Villon. Dále v divadle Semafor zkouší muzikál Sedmero havranů, ve kterém se ujme role Prince (premiéra leden 2013).Působí v dabingu (pravidelně dabuje např: Gibsona v novém seriálu na Disney Channelu Farma RAK a namlouvá komentář k pořadu Česko Slovensko má úspěch), a také rozhlase. Příležitostně se věnuje koncertnímu melodramu a jako zpěvák vystupuje v hudebním uskupení PO TEE.…zobrazit celý životopis

přidat novinku
  • 26. 10. 2012 v 22.47:47 — hello

    Tomáš si zahraje jednu z hlavních rolí v novém muzikálu Sedmero havranů, který bude mít premiéru v lednu 2013 na scéně divadla Semafor.

  • 11. 03. 2012 v 19.06:37 — hello

    POZOR!!! JÁ, FRANCOIS VILLON - nový muzikál s vynikající hudbou Ondřeje Brzobohatého v režii Radka Balaše od 22. března 2012 v Divadle Na Jezerce - a Tomášem v roli Regniera de Montagny.

přidat kontakt

Kontakty

Divadlo Na Jezerce