Hodnotit:
Líbí Nelíbí

84 se líbí, 5 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Tomáš Zohorna je český profesionální hokejista, který v součastné době hraje za Pardubice. Narodil se v Chotěboři. Má dva bratry, Hynka hrajícího za Kometu Brno a Radima, který hraje v dorostenecké lize za Havlíčkův Brod. Jeho hokejová kariéra začala v týmu HC Chotěboř. Odtud zamířil do týmu HC Chrudim, se kterým hrál v první lize. Do pardubického týmu se dostal právě díky skvělé hře v Chrudimi. Jeho první start v ELH byl 23. září 2009 proti Třinci.Od sezóny 2008/2009 je hráčem týmu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, za který hraje dodnes. S Pardubicemi vyhrál dva mistrovské tituly (v sezónach 2009/2010 a 2011/2012).Je známý svým technickým stylem a rychlostí.…zobrazit celý životopis

Tomáš Zohorna v našich článcích

• Krutý konec českého snu. Američané poslali sympatický tým domů po nájezdech

Krutý konec českého snu. Američané poslali sympatický tým domů po nájezdech

19. 5. 2016 15:04 Reprezentace medaili z mistrovství světa nepřiveze. Tým po triumfu ve skupině vypadl hned na první překážce, když Američanům podlehl ve čtvrtfinále na nájezdy. Po 60 minutách i po prodloužení byl stav 1:1, obě trefy vítězů zařídil Auston Matthews, jeden z kandidátů na jedničku letošního draftu do NHL.… více

• Dárky pro kouče Vůjtka k 69. narozeninám: skalp Švýcarů a triumf ve skupině

Dárky pro kouče Vůjtka k 69. narozeninám: skalp Švýcarů a triumf ve skupině

17. 5. 2016 11:12 Čeští hokejisté uzavřeli své vystoupení v první fázi mistrovství světa těsným vítězstvím nad Švýcary 5:4, které znamená nejen jejich celkový triumf ve skupině A, ale také setrvání v Moskvě. Splnili tak obě přání trenéra Vladimíra Vůjtka, jenž dnes shodou okolností slaví 69. narozeniny. Ve čtvrtfinále Češi narazí na tým USA, jemuž v souběžně hraném duelu stačila k postupu i prohra se Slovenskem v prodloužení.… více

• 4 zápasy = 4 výhry! Česká smršť s Norskem vyhnala skóre až na 7:0, Furch má opět nulu!

12. 5. 2016 15:14 Čeští hokejisté na světovém šampionátu v Moskvě dál září. Vyhráli na něm i svůj 4. duel, když deklasovali Nory 7:0 a vzali si zpět vedení ve skupině A. Výsledkem vyrovnali svou nejvyšší výhru od května 2013, kdy shodou okolností rovněž na MS rozstříleli stejného soka 7:0. Od Norů neinkasovali ve 4. zápase po sobě, současně gólman Dominik Furch i ve svém 2. startu na turnaji udržel 26 zásahy čisté konto!… více

• Češi poprvé v sezoně vyválčili tři body, Švédsko porazili 3:1

Tiscali, 19. 12. 2015 Národní mužstvo dokázalo ve druhém utkání turnaje Channel One Cup porazit Švédsko 3:1. O triumfu českého výběru rozhodli ve třetí třetině Tomáš Filippi a Tomáš Zohorna. Svěřencům trenéra Vladimíra Vůjtka se poprvé v letošní ročníku Euro Hockey Tour podařilo dosáhnout na trojbodový výsledek.   … více

• Zohornovci proti sobě ve finále! Pyšný táta: Extraliga bude naše!

Aha, 8. 4. 2012 Řekněte, komu se povede mít ve finále hokejové ligy dva syny s jistotou, že mazlení s mistrovským pohárem rodině tutově neuteče? Tak takové kluky mají Ondřej a Jitka Zohornovi. Starší Tomáš (23) bude od zítřka válčit za Pardubice proti Hynkovi (21) v barvách brněnské Komety. A táta Ondřej už se těší na oslavu titulu. … více